Kezdőlap Egészség Eltűntek az orvosok, Érd szájsebészet nélkül maradt

Eltűntek az orvosok, Érd szájsebészet nélkül maradt

által Janos

Eltűntek az orvosok, Érd szájsebészet nélkül

Érdekes, hogy hónapok óta nem található Érden szájsebészeti szakrendelés, ráadásul a betegeknek Szentendrére kell utazniuk a szükséges ellátásért, ami komoly kellemetlenséget okoz a helyiek számára. A város vezetése hangsúlyozza, hogy jelenleg nem tudnak az ellátást biztosító szakorvost találni. Ez a helyzet különösen aggasztó, hiszen az orvoshiány már régóta fennáll, és a magánszektor elvárásai csak tovább növelik a nehézségeket.

Az érdi szájsebészet 2025 szeptemberétől szünetel, s korábban is gyakran nehézkes volt időpontot foglalni. A helyi polgármester az RTL Híradónak elmondta: már próbáltak felvenni a kapcsolatot orvosokkal, de a keresés eddig eredménytelen volt. Egészségügyi szakértők úgy vélik, hogy a probléma gyökerei az orvoshiányban keresendők, amit a magánellátás vonzereje csak tovább súlyosbít.

A betegek nem csupán Érdről kényszerülnek Szentendrére utazni; a környező településeken, mint Tárnok, Sóskút és Pusztazámor, szintén ellátási nehézségekkel küzdenek az ott élők, és helyettesítő intézmények sincsenek kijelölve számukra. A Magyar Orvosi Kamara korábbi alelnöke, Nagy Ákos, arra figyelmeztetett, hogy a megoldáshoz béremelésre lenne szükség, mivel a korábbi jelentős béremelés hatása mára elinflálódott.

Az egészségügyi rendszer kaotikus állapotát tükrözi az is, hogy a Belügyminisztérium nem tud országos ellátási nehézségekről, holott a valóság azt mutatja, hogy a betegek szenvednek az orvoshiány következményeitől. Az érdi helyzet típusos példája annak, hogy Magyarország egészségügyi rendszere milyen válságos állapotba került, és hogy sürgős intézkedések szükségesek a helyzet javításához.

Az orvosrobotválság világosan jelzi, hogy amíg a közellátás helyzete nem javul, addig számos betegnek súlyos nehézségekkel kell szembenéznie, és ez csak fokozódni fog, ha a megfelelő orvosi ellátás nem áll rendelkezésre. Az elérhető egészségügyi szolgáltatásokra vonatkozó folyamatos küzdelem továbbra is középpontjában kell, hogy álljon a politikai diskurzusnak, hiszen az orvosok elvándorlása a közszolgáltatásból továbbra is aggasztó mértékű.

Az egészségügy helyzete Érden és a környező településeken figyelmeztetés a jövő számára. Kérdés, hogy a kormányzati intézkedések mennyire lesznek képesek reagálni a sürgető problémákra és képesek-e valóban megoldani az orvoshiányt, vagy csak elodázzák a helyzetet. Érd szereplői, úgy tűnik, jelenleg magukra utaltan várják a megoldást.

Forrás: www.economx.hu/magyar-gazdasag/szajsebeszet-erd-egeszsegugy-nincs-betegellatas-utazas-fogorvos-hiany.822191.html

Ezt is kedvelheted