Eltűntek az orvosok, Érd szájsebészet nélkül
Érdekes, hogy hónapok óta nem található Érden szájsebészeti szakrendelés, ráadásul a betegeknek Szentendrére kell utazniuk a szükséges ellátásért, ami komoly kellemetlenséget okoz a helyiek számára. A város vezetése hangsúlyozza, hogy jelenleg nem tudnak az ellátást biztosító szakorvost találni. Ez a helyzet különösen aggasztó, hiszen az orvoshiány már régóta fennáll, és a magánszektor elvárásai csak tovább növelik a nehézségeket.
Az érdi szájsebészet 2025 szeptemberétől szünetel, s korábban is gyakran nehézkes volt időpontot foglalni. A helyi polgármester az RTL Híradónak elmondta: már próbáltak felvenni a kapcsolatot orvosokkal, de a keresés eddig eredménytelen volt. Egészségügyi szakértők úgy vélik, hogy a probléma gyökerei az orvoshiányban keresendők, amit a magánellátás vonzereje csak tovább súlyosbít.
A betegek nem csupán Érdről kényszerülnek Szentendrére utazni; a környező településeken, mint Tárnok, Sóskút és Pusztazámor, szintén ellátási nehézségekkel küzdenek az ott élők, és helyettesítő intézmények sincsenek kijelölve számukra. A Magyar Orvosi Kamara korábbi alelnöke, Nagy Ákos, arra figyelmeztetett, hogy a megoldáshoz béremelésre lenne szükség, mivel a korábbi jelentős béremelés hatása mára elinflálódott.
Az egészségügyi rendszer kaotikus állapotát tükrözi az is, hogy a Belügyminisztérium nem tud országos ellátási nehézségekről, holott a valóság azt mutatja, hogy a betegek szenvednek az orvoshiány következményeitől. Az érdi helyzet típusos példája annak, hogy Magyarország egészségügyi rendszere milyen válságos állapotba került, és hogy sürgős intézkedések szükségesek a helyzet javításához.
Az orvosrobotválság világosan jelzi, hogy amíg a közellátás helyzete nem javul, addig számos betegnek súlyos nehézségekkel kell szembenéznie, és ez csak fokozódni fog, ha a megfelelő orvosi ellátás nem áll rendelkezésre. Az elérhető egészségügyi szolgáltatásokra vonatkozó folyamatos küzdelem továbbra is középpontjában kell, hogy álljon a politikai diskurzusnak, hiszen az orvosok elvándorlása a közszolgáltatásból továbbra is aggasztó mértékű.
Az egészségügy helyzete Érden és a környező településeken figyelmeztetés a jövő számára. Kérdés, hogy a kormányzati intézkedések mennyire lesznek képesek reagálni a sürgető problémákra és képesek-e valóban megoldani az orvoshiányt, vagy csak elodázzák a helyzetet. Érd szereplői, úgy tűnik, jelenleg magukra utaltan várják a megoldást.

