OTP: Új Történelmi Csúcs
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) tegnap enyhe emelkedéssel zárta a napot, amelyet az OTP részvényeinek újabb rekordja fémjelzett. Az OTP árfolyama 670 forinttal, 1,48%-kal 45 970 forintra nőtt, ezzel új történelmi csúcsra emelkedett. A BUX index záróértéke 770,48 pontos, 0,55%-os emelkedéssel 139 624,46 pont lett.
Zádori Bence, a helyi gazdasági elemző, a BÉT kedvező hangulatát a piacon lévő befektetők aktivitásával magyarázta. A kereskedési forgalom növekedéséhez hozzájárult az is, hogy nemzetközi befektetések érkeztek az amerikai tőzsdéről Európába, amely a BÉT-en az OTP részvényeinek erősödésében mutatkozott meg.
Változó Teljesítmény a Blue Chip Részvényeknél
Az OTP mellett a Mol részvénye 22 forinttal, 0,6%-kal 3 648 forintra emelkedett, míg a Magyar Telekom részvénye 40 forinttal, 1,46%-kal, 2 692 forintra csökkent. A Richter-részvények is növekedést mutattak, értékük 140 forinttal, 1,17%-kal 12 140 forintra emelkedett, így szintén pozitív jelek mutatkoztak a tőzsdén.
A BUMIX indexe 9266,54 ponton zárt, ami 25,85 pontos, 0,28%-os csökkenés a szerdai záráshoz képest. A tőzsdei események tükrözik, hogy a hazai piacon a befektetők erős bizalommal állnak a részvények iránt, hiába vannak vegyes teljesítményű blue chipek.
Előrejelzések és Befektetői Stratégia
Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője megjegyezte, hogy a tőzsde emelkedése nem csupán a lokális híreknek volt köszönhető, hanem az amerikai tőzsdék teljesítménye is hatással volt a magyar piacra. Az analízisek arra figyelmeztetnek, hogy a befektetőknek érdemes követniük a nemzetközi tőzsdék alakulását, mivel azok jelentős hatással vannak a BÉT-re és a hazai részvényárfolyamokra.

