Kezdőlap Politika Orbán Viktor: Általános szabályra volt szükség, mert különben igazságtalan lett volna a rezsistop.

Orbán Viktor: Általános szabályra volt szükség, mert különben igazságtalan lett volna a rezsistop.

által Janos

Orbán Viktor: Pénzügyi Támogatás és Általános Szabályok a Rezsistop Alapján

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Kossuth Rádióban nyilatkozott, hangsúlyozva, hogy az ország számára elengedhetetlen volt egy általános szabály kidolgozása a rezsistop kapcsán, mivel csak a legszegényebbek támogatása nem lett volna kellőképpen igazságos. Kijelentette, hogy a döntések meghozatala során kihívást jelentett megtalálni a megfelelő módot, amely segít abban, hogy a családok képesek legyenek kifizetni a számláikat.

Orbán Viktor megemlítette, hogy ha nem lettek volna érvényben a 30 százalékos rezsistop intézkedések, a családok rezsiköltsége legalább 30 százalékkal, vagy akár annál is nagyobb mértékben nőtt volna. Kifejtette, hogy ez a helyzet valódi krízist okozott volna több százezer család számára, amelyek nehéz anyagi helyzetbe kerültek volna.

A miniszterelnök rávilágított a különböző díjfizetési módozatokra is, említve, hogy míg egyesek átalánydíjat fizetnek, mások jelleggörbe alapján történő elszámolású rendszerrel dolgoznak. Szerinte, ha nem alakítanak ki általános szabályokat, sokan igazságtalanul éreznék a jövőbeli díjkalkulációt.

Orbán Viktor arra is rávilágított, hogy a rendszerrel kapcsolatban több vitát is le kellett folytatni a nemzetközi energiacégekkel. A profitok egy részét elvonják annak érdekében, hogy visszaosszák támogatás formájában, ezáltal megvalósítva a rezsicsökkentést. Ezért fontosnak tartotta, hogy minden évben küzdelmet folytassanak Brüsszellel, amely az energiaszuperhatalmak ellenfoglalásán dolgozik.

A miniszterelnök felhívta a figyelmet, hogy a közelgő fagyos időjárás további dilemmákat teremtett, mivel a kormánynak mérlegelnie kellett, hogy a legnagyobb szükségben lévőket támogassa, vagy általános engedményeket biztosítson minden háztartás számára.

Orbán Viktor elmondta, hogy az orosz elnökkel folytatott egyeztetésein arra is hangsúlyt fektetett, hogy a szerződéses feltételeknek megfelelően folytatódjon a gázszállítás hazánk irányába. A török elnökkel pedig a gázvezeték fenntartásáról egyezett meg. Rávilágított arra is, hogy a brüsszeli rendelet kicselezésére másfél év áll rendelkezésre, különben a háztartások gazdasági helyzete drasztikusan megromlik.

Az Európai Unió nemrégiben fogadta el azt a rendeletet, amely fokozatosan megszünteti az Oroszország felől érkező földgáz és cseppfolyósított földgáz importját, 2027 elejétől teljes tilalom lép életbe. Orbán Viktor válaszában hangsúlyozta a katonák támogatásának fontosságát, akiknek fegyverpénze hathavi illetmény formájában érkezik.

Mindezek mellett Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a katasztrófavédelem, a legutóbbi hóhelyzetben kiemelkedően teljesített, amely az állami szolgáltatások fontosságát és átalakításának szükségességét is alátámasztotta.

Ezt is kedvelheted