Zelenszkij most behajtja a britek ígéretét
Nagy-Britannia miniszterelnöke, Keir Starmer, tavaly nyáron bejelentette, hogy egy többnemzetiségű erőt kívánnak létrehozni. Ezt a lépést a nyugati szövetségesek tervei alapján az ukrajnai tűzszünet elérése után szeretnék megvalósítani. Az új alakulat célja, hogy támogatást nyújtson a békemegállapodás végrehajtásához, amint az létrejön.
Az Economx információi szerint a múlt szombaton folytatott telefonos megbeszélés során Starmer és Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, szintén foglalkozott a nemzetközi erő kialakításával. A londoni miniszterelnöki hivatal tájékoztatása szerint mindkét vezető egyetértett abban, hogy a folyamatos amerikai erőfeszítések kulcsfontosságúak a hosszú távú béke érdekében.
Starmer, aki Emmanuel Macron francia elnökkel is egyeztetett a tervről, javában folytatja a Multinational Force Ukraine létrehozásának eszközét. Az alakulat központja Párizsban lenne, és itt összegezik a nemzetek hozzájárulásait.
A Downing Street jelentése szerint a jövőben Kijevben is helyet kapna egy koordinációs központ, amint a békemegállapodás végrehajtásához szükséges struktúra kialakul.
Ez a fejlemény alátámasztja, hogy a nemzetközi közösség milyen fontos politikai lépéseket tesz az ukrajnai konfliktus végső rendezése érdekében, amelyre már régóta várnak az érintett felek.
Forrás: www.economx.hu/kulfold/volodimir-zelenszkij-nemzetkozi-csapatok-ukrajna-keir-stamer.821787.html

