Magyarország igazságszolgáltatása egyenlő a nullával: Kiborult a győri Aston Martin-os gázolás áldozatának családja
Az ügyészség két év végrehajtandó fogházbüntetést és négy év járművezetéstől eltiltást javasolt annak a férfinak az ügyében, aki februárban egy Aston Martinnal halálra gázolt egy 76 éves nőt Győr belvárosában. Az indítvány arra az esetre vonatkozik, ha a vádlott beismeri a baleset gondatlan okozásának vétségét.
Az ügyészség képviselője, Ferenczi-Borbély Veronika, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség szóvivője megerősítette, hogy a vádlott ellen azért emeltek vádat, mert a baleset során szándékosan megszegte a sebességhatárra vonatkozó KRESZ-szabályokat, ezáltal elvesztette az autó feletti irányítást. Ennek következtében átlépte a záróvonalat, letért a menetirány szerinti oldalról, majd elütötte a buszmegállóban várakozó idős asszonyt, akit már nem lehetett megmenteni.
Bár az elkövető jómódú családból származik, több ingatlanos és vendéglátóipari vállalkozásban érdekelt, a baleset után végrehajtott alkohol- és drogtesztje negatív lett. Az ügy során őt bűnügyi felügyelet alá helyezték, de a bíróság később ezt a döntést megszüntette. Az ügyészség fellebbezett, de a Győri Törvényszék igazolta a férfi szabadlábon védekezésének lehetőségét.
A baleset áldozatának fia a sajtóból értesült az ügyészségi indítványról, és kifejezte, hogy a kiszabni kért büntetést rendkívül enyhének tartja. „Inkább nem is kísérem figyelemmel a dolgokat, mert csak felidegesítem magam. Anyukámat már semmi sem hozza vissza, de rettenetesen kevésnek tartom ezt a két évet. Szerintem a lehető legsúlyosabb büntetést érdemelne” – nyilatkozta.
A fia kifogásolta azt is, hogy a vádlott szabadon védekezhet, hiszen meglátása szerint egy 33 éves férfinak, aki ilyen teljesítményű sportautóval rendelkezik, tisztában kell lennie a jármű képességeivel és a vezetés kockázataival. A fiatalember szerint a vezetői engedélyét véglegesen el kellene venni.
A baleset február közepén váltott ki országos visszhangot, amikor a gyorshajtó Aston Martin letért az útról, és a buszmegállóban álló idős nőt halálra gázolta. Az ügyészség vádirata szerint a tragédia közvetlen oka a megengedett sebesség jelentős túllépése és a KRESZ szabályainak megszegése volt.
Nem csupán a baleset körülményei, hanem a büntetés mértéke is komoly vitákat generált a társadalomban, bemutatva a Magyarországon létező jogi és igazságügyi problémákat.

